Produkcja podcastów

Produkcją podcastów interesuje się coraz więcej marek konsumenckich i B2B.
Już teraz słucha ich 10 milionów Polaków.
Concept PR od 10 lat specjalizuje się w public relations i content marketingu. Wierzymy w siłę AUDIO w komunikacji i brandingu (marek oraz ekspertów), dlatego w naszej ofercie jest komunikacja w podcastach dla marek. Przeprowadzimy Cię przez cały proces produkcji podcastu – od strategii, koncepcji kreatywnej, przez scenariusz, nagranie, postprodukcję, dystrybucję i promocję.

Oferujemy działania contentowe dostosowane do różnych form komunikacji, pośredniczymy w realizacji kampanii reklamowych w podcastach.

Produkcja podcastów

Produkcją podcastów interesuje się coraz więcej marek konsumenckich i b2b., ponieważ już teraz słucha ich 10 milionów Polaków.
Concept PR od 10 lat specjalizuje się w public relations i content marketingu. Wierzymy w siłę AUDIO w komunikacji i employer brandingu. Od 2018 rozwijamy komunikację w podcastach dla marek. Przeprowadzimy Cię przez cały proces produkcji podcastu – od strategii, koncepcji kreatywnej, przez scenariusz, nagranie, postprodukcję, dystrybucję i promocję.

Oferujemy działania contentowe dostosowane do różnych form komunikacji, pośredniczymy w realizacji kampanii reklamowych w podcastach.

Strategia podcastowa

Produkcja podcastów zaczyna się od analizy potrzeb. Weźmiemy pod uwagę dotychczasową komunikację, tematykę, jaką będziesz się zajmować oraz otoczenie konkurencyjne. Planując Twój podcast, zarekomendujemy Ci działania, które osiągną Twoje cele biznesowe. Twój podcast będzie pracować dla Ciebie, gdy Ty będziesz dbać o swoich klientów.

Format podcastu

W kolejnym kroku, zastanowimy się wspólnie nad optymalnym FORMATEM Twojej nowej audycji. Niezależnie czy będziesz prowadzić ją solo, czy w formie wywiadów – całość musi być spójna. Odcinki powinny tworzyć historie, przez które przeprowadzisz słuchaczy. Storytelling jest kluczem do sukcesu.

Scenariusz podcastu

Następnym elementem będzie przygotowanie planu odcinków. Jako agencja Concept PR specjalizujemy się w kontencie – w ciągu 10 lat naszej działalności przygotowaliśmy setki scenariuszy i artykułów – wywiadów, debat, konferencji… Pomożemy Ci ułożyć odpowiednie pytania i scenariusz, a Ty skupisz się na prowadzeniu audycji.

Realizacja nagrania

Najwyższy czas na to, co najważniejsze. Przystępujemy do nagrania. Dzięki współpracy z Concept Audio, nagrasz najwyższej jakości audycję w studiu nagraniowym. Przygotujemy dla Ciebie identyfikację audio, a profesjonalny montaż podcastu, mix i mastering sprawią, że będzie brzmiał wyjątkowo.

Udźwiękowienie

Twój podcast możemy wzbogacić o dodatkowe elementy dźwiękowe. Odpowiednio dobrane tło sprawia, że treści odbierane są emocjonalnie, a to zwiększa zapamiętywalność przekazu i lojalizuje słuchaczy. Dzięki urozmaiconej oprawie dźwiękowej Twój podcast będzie się wyróżniał w branży.

Dystrybucja podcastu

Gdy już nagramy i zakończymy etap postprodukcji podcastu, zadbamy o jego widoczność w internecie. Hosting, dystrybucja w playerach (Spotify, Apple, Google…), dedykowana strona www dla Twojego podcastu, prowadzenie fanpage'a i promocja w social mediach - oferujemy pełny zakres usług.

Materiały do promocji podcastu

Przygotujemy dla Ciebie pakiet dodatkowych materiałów, niezbędnych do promocji podcastu w mediach społecznościowych. Wykorzystasz je również we wszystkich innych działaniach komunikacyjnych. Audiogramy, notatki do odcinków, transkrypcja, banery reklamowe, infografiki...
Zajmiemy się tym. Ty skup się na biznesie.

Marketing i promocja podcastu

Jest wiele touchpoint’ów dla Twojego kontentu. Twój podcast musi je harmonijnie uzupełniać. Social media? Reklama? Robimy to na co dzień.
Skorzystaj z naszej wiedzy.

Obsługa agencyjna podcastu

Zaprosimy gości do kolejnych odcinków. Nie musisz martwić się kalendarzem, dostępnością, umawianiem spotkań, formalnościami. Jedynym obszarem, w którym potrzebujemy Twojej obecności to nagranie rozmowy.

Consulting podcastu

Jeśli nie masz pewności czy podcasty wesprą Twoją markę i jak zbudować strategię AUDIO tak by wspierała całość Twoich działań komunikacyjnych - porozmawiajmy.
Służymy Ci naszym doświadczeniem.
Twój sukces, jest naszym sukcesem.

Concept audio
Nie jesteś przekonany, czy powinieneś mieć własny podcast?

Z przyjemnością z Tobą o tym porozmawiam.
Napisz do mnie!